پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154890
به لطف مسئولان استاني:
چهارمحال و بختياري ديده نشد
حضور بسیار ضعیف چهارمحال و بختیاری در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور
تاریخ انتشار : 1395/10/23
نمایش : 1390
نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور از پانزدهم تا هجدهم دي ماه سال جاري در محل نمايشگاه هاي دائمي تهران برگزار شد اما غرفه ي استان چهارمحال و بختياري علي رغم توان بالا و داشته هاي بسيار استان اصلا ديده نشد.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
دومين نمايشگاه توانمنديهاي روستائيان و عشاير کشور به همت معاونت امور روستايي رئيس جمهور و همکاري استانداري ها، فرمانداري ها، بخشداري ها و دهياري هاي سراسر کشور از 15لغايت 18مهر ماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران برگزار شد.
حاضران و شرکت کنندگان در اين نمايشگاه با توجه به اهميت حضور و همچنين درک چگونگي حضور در نمايشگاه تمام توان خود را به کار بسته بودند تا استعداد ها، توانمندي ها، زيبايي ها و خوبي هاي روستا، بخش، شهرستان، استان و منطقه خود را به نمايش بگذارند.
از همه نقاط کشور در اين نمايشگاه حضور داشتند و در اين نمايشگاه همه ي زيبايي هاي ميهن عزيزمان را يکجا مي شد مشاهده کرد.
غرفه استان مازندران
برخي از استان ها توانمندي هاي دهياري ها و روستاهايشان را به معرض نمايش گذاشته بودند، برخي لباس محلي شان را. عده اي ديگر با استفاده از گزوه هاي نمايش و نوازندگان بومي خود آداب و رسوم محلي شان را سوغات آورده بودند و بعض غذاهاي محلي شان را براي بازديد بينندگان عرضه کرده بودند.

ديگر جاذبه ي ايجاد شده در نمايشگاه فضاهاي زيباي ايجاد شده در نمايشگاه بود که اغلب با الهام گيري از بناهاي سنتي و تاريخي و جاذبه هاي گردشگري اقدام به ساخت ماکت هايي زيبا نموده بودند و ضمن ارائه ي تصويري زيبا از اماکن زيبا و گردشگري  غرفه هاي زيبايشان بيشتر از ديگر استان ها و مناطق کشور به چشم مي آمد.
در کنار همه ي پيش بيني هاي انجام شده و برنامه ريزي هاي به عمل آمده و در بين همه ي اين زيبايي ها اما آنچه خيلي به چشم آمد حضور بسيار ضعيف استان چهارمحال و بختياري در دومين نمايشگاه دستآوردها و توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور بود که نه تنها غرفه هاي برپا شده استان چهارمحال و بختياري نمودي اصلا ديده نمي شد  که کمترين نشاني از توانمندي هاي بسيار زياد استان زيباي چهارمحال و بختياري در آن نبود.
استان زيباي چهارمحال و بختياري با برخورداري از قابلبت هايي همچون مناظر زيبا و ديدني، آداب و رسومي بکر و قديمي، سوغات فراوان، توانمندي ها و استعداد هاي وافر و البته مردمي مستعد، باهوش و متمدن يکي از معدود استان هايي است که همه چيز را يکجا با خود دارد اما سهل انگاري، بي مسئوليتي و عدم درک شرايط از سوي نمايندگان استان چهارمحال و بختياري در يکي از بهترين فرصت هاي ارائه ي  داشته هاي استان و فرصت ها و زمان ها و مکان هاي مشابه  باعث شده است هميشه به چهارمحال و بختياري  با چشم ترحم آميز نگاه شود و هميشه اين استان را استاني محروم بنامند و بدانند.
دومين نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور هم به پايان رسيد اما متاسفيم که در اين نمايشگاه چهره اي بسيار زشت و زننده به ديگر هموطنانمان نمايش داده شد.
شايد اگر مسئولان دست اندر کار برپايي غرفه چهارمحال و بختياري در اين نمايشگاه اندکي وقت صرف کرده بودند و براي برپايي غرفه استان در اين نمايشگاه کشوري اندکي برنامه ريزي کرده بودن، با ادارات و دستگاه هاي ذي ربط تعامل برقرار مي کردند و براي حضور قدرتمند استان چهارمحال و بختياري ارزش قائل شده بودند با هزينه هاي بسيار کوچکي از انبوه هزينه هايي که به اسم فرهنگ صرف مي شود را به موضوع حضور مقتدرانه استان چهارمحال و بختياري اختصاص مي دادند حداقل چهارمحالي هايي که براي بازديد از نمايشگاه در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران حضور يافتند با سري بلند غرفه ي استانمان را به ديگر هموطنانمان نشان مي دادند.
گزارش: پريسا احمدي تشنيزي
انتهاي پيام/580ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
سامانه ارتباط با ما
شنبه 12 اسفند ماه
یک شنبه 13 اسفند ماه
دوشنبه 14 اسفند ماه
روز احسان و نیکو کاری

سه شنبه 15 اسفند ماه
روز درختکاری

چهارشنبه 16اسفند ماه
پنج شنبه 17اسفند ماه
جمعه  18اسفند ماه
ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

سامانه ارتباط مردمی کیار بیدار
کانال پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
پیام رسان سلام

پایگاه خبری تحلیلی کیار بیدار در
اینستا گرام

 
سامانه اعلام برنامه 
کیار بیدار
اوقات شرعی
پیوند ها
موسسه پژوهشي تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره)

دفتر مقام معظم رهبري

دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي

پايگاه اطلاع رساني دولت

مجلس شوراي اسلامي

وزارت خانه ها

جستجو گر يوز

استعلام تخلفات رانندگي

سامانه اعلام نياز يارانه دريافتي

سامانه گردشگري شهرستان کيار

تقويم ئو مناسبت ها

اخبار انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي

پارسي جو -موتور جستجوي ايراني

اعتراض به حذف يارانه

پيام رسان سلام