پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154890
به لطف مسئولان استاني:
چهارمحال و بختياري ديده نشد
حضور بسیار ضعیف چهارمحال و بختیاری در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور
تاریخ انتشار : 1395/10/23
نمایش : 1492
نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور از پانزدهم تا هجدهم دي ماه سال جاري در محل نمايشگاه هاي دائمي تهران برگزار شد اما غرفه ي استان چهارمحال و بختياري علي رغم توان بالا و داشته هاي بسيار استان اصلا ديده نشد.
گزارش پايگاه خبري تحليلي کيار بيدار:
دومين نمايشگاه توانمنديهاي روستائيان و عشاير کشور به همت معاونت امور روستايي رئيس جمهور و همکاري استانداري ها، فرمانداري ها، بخشداري ها و دهياري هاي سراسر کشور از 15لغايت 18مهر ماه سال جاري در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران برگزار شد.
حاضران و شرکت کنندگان در اين نمايشگاه با توجه به اهميت حضور و همچنين درک چگونگي حضور در نمايشگاه تمام توان خود را به کار بسته بودند تا استعداد ها، توانمندي ها، زيبايي ها و خوبي هاي روستا، بخش، شهرستان، استان و منطقه خود را به نمايش بگذارند.
از همه نقاط کشور در اين نمايشگاه حضور داشتند و در اين نمايشگاه همه ي زيبايي هاي ميهن عزيزمان را يکجا مي شد مشاهده کرد.
غرفه استان مازندران
برخي از استان ها توانمندي هاي دهياري ها و روستاهايشان را به معرض نمايش گذاشته بودند، برخي لباس محلي شان را. عده اي ديگر با استفاده از گزوه هاي نمايش و نوازندگان بومي خود آداب و رسوم محلي شان را سوغات آورده بودند و بعض غذاهاي محلي شان را براي بازديد بينندگان عرضه کرده بودند.

ديگر جاذبه ي ايجاد شده در نمايشگاه فضاهاي زيباي ايجاد شده در نمايشگاه بود که اغلب با الهام گيري از بناهاي سنتي و تاريخي و جاذبه هاي گردشگري اقدام به ساخت ماکت هايي زيبا نموده بودند و ضمن ارائه ي تصويري زيبا از اماکن زيبا و گردشگري  غرفه هاي زيبايشان بيشتر از ديگر استان ها و مناطق کشور به چشم مي آمد.
در کنار همه ي پيش بيني هاي انجام شده و برنامه ريزي هاي به عمل آمده و در بين همه ي اين زيبايي ها اما آنچه خيلي به چشم آمد حضور بسيار ضعيف استان چهارمحال و بختياري در دومين نمايشگاه دستآوردها و توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور بود که نه تنها غرفه هاي برپا شده استان چهارمحال و بختياري نمودي اصلا ديده نمي شد  که کمترين نشاني از توانمندي هاي بسيار زياد استان زيباي چهارمحال و بختياري در آن نبود.
استان زيباي چهارمحال و بختياري با برخورداري از قابلبت هايي همچون مناظر زيبا و ديدني، آداب و رسومي بکر و قديمي، سوغات فراوان، توانمندي ها و استعداد هاي وافر و البته مردمي مستعد، باهوش و متمدن يکي از معدود استان هايي است که همه چيز را يکجا با خود دارد اما سهل انگاري، بي مسئوليتي و عدم درک شرايط از سوي نمايندگان استان چهارمحال و بختياري در يکي از بهترين فرصت هاي ارائه ي  داشته هاي استان و فرصت ها و زمان ها و مکان هاي مشابه  باعث شده است هميشه به چهارمحال و بختياري  با چشم ترحم آميز نگاه شود و هميشه اين استان را استاني محروم بنامند و بدانند.
دومين نمايشگاه توانمندي هاي روستائيان و عشاير کشور هم به پايان رسيد اما متاسفيم که در اين نمايشگاه چهره اي بسيار زشت و زننده به ديگر هموطنانمان نمايش داده شد.
شايد اگر مسئولان دست اندر کار برپايي غرفه چهارمحال و بختياري در اين نمايشگاه اندکي وقت صرف کرده بودند و براي برپايي غرفه استان در اين نمايشگاه کشوري اندکي برنامه ريزي کرده بودن، با ادارات و دستگاه هاي ذي ربط تعامل برقرار مي کردند و براي حضور قدرتمند استان چهارمحال و بختياري ارزش قائل شده بودند با هزينه هاي بسيار کوچکي از انبوه هزينه هايي که به اسم فرهنگ صرف مي شود را به موضوع حضور مقتدرانه استان چهارمحال و بختياري اختصاص مي دادند حداقل چهارمحالي هايي که براي بازديد از نمايشگاه در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران حضور يافتند با سري بلند غرفه ي استانمان را به ديگر هموطنانمان نشان مي دادند.
گزارش: پريسا احمدي تشنيزي
انتهاي پيام/580ک
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن