پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 154924
ادامه پيشروي‌هاي ارتش سوريه در حومه حمص و دمشق/حمله موشکي تروريست‌ها به ديرالزور
تاریخ انتشار : 1395/10/22 11:09:44
نمایش : 868
ارتش سوريه با ادامه عمليات خود در حومه حمص و دمشق، شماري از تروريست‌ها را به هلاکت رساند.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي کياربيدار به نقل از  گروه بين‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)،  ارتش و نيروهاي مسلح سوريه 15 تروريست داعشي را در عمليات متمرکز خود در مراکز تجمع تروريست ها در غرب تدمر در حومه حمص به هلاکت رساند.
ارتش سوريه با استفاده از سلاح هاي سنگين و نيمه سنگين مقرها و مراکز تجمع تروريست هاي داعش را در شرق محطه الرابعه و منطقه فواعره در غرب تدمر هدف قرار داد. در اين عمليات 15 تروريست داعشي به هلاکت رسيدند و 7 خودروي مجهز به مسلسل و خمپاره انداز  و يک خودروي زرهي منهدم شد.

در ديرالزور نيز ارتش و نيروهاي مسلح حملات متعددي به مقرها و محورهاي ارتباطي تروريست هاي داعش در اطراف فرودگاه ديرالزور، روستاهاي جفره، حسينيه، بغليليه، بوعمر، عبد، حويجه المريعيه و جبل الثرده داشت. در اين حملات شماري از عناصر تروريستي کشته و زخمي شدند و چند سکوي پرتاب موشک منهدم شد.

ارتش سوريه همچنين در درگيري با تروريست هاي داعش در محله رشديه و خيابان سينما فواد در شهر ديرالزور، ضمن به هلاکت رساندن برخي از تروريست ها يک خودروي حاوي مواد منفجره  را قبل از رسيدن به مرکز ايست و بازرسي ارتش منهدم کردند.

در حمله موشکي تروريست هاي داعش به محله هاي مسکوني دير الزور شماري از اهالي اين منطقه کشته و زخمي شدند.

همچنين تروريست هاي جبهه النصره با حمله موشکي و خمپاره اي به شهرک تحت محاصره فوعه در حومه ادلب، آتش بس را در اين منطقه نقض کردند.

در حومه دمشق و در منطقه وادي بردي نيز ارتش سوريه به عمليات آزادسازي و پاکسازي اين منطقه ادامه داده و با هدف قرار دادن مراکز تجمع تروريست ها در مزارع و شهرک "بسيمه" شماري از عناصر مسلح را به هلاکت رساند.

در حومه درعا نيز گروه هاي مسلح مراکز ارتش را در خربه الغزاله هدف قرار دادند و ارتش سوريه نيز با تيراندازي به سوي اين تروريست ها، دو نفر از آنان را به هلاکت رساند.

مرکز روسي نظارت بر آتش بس در سوريه از کاهش چشمگير تعداد موارد نقض آتش بس در اين کشور خبر داد.

 به گزارش کارشناسان روسي مرکز حميميم، تروريست ها در 24 ساعت گذشته تنها يک بار آتش بس را در لاذقيه نقض کرده اند.

اين درحالي است که کارشناسان ترکيه اي اين مرکز اعلام کردند: تروريست ها در 24 ساعت گذشته 13 بار آتش‌بس را نقض کرده اند که 4 مورد در حومه دمشق، 3 مورد در حومه حما، 2 مورد در حومه حلب و 2 مورد در درعا و ادلب به ثبت رسيده است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن