پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پر بحث ترین ها
همراهان بیدار
امروز
-1
دیروز
-1
کل
-1
 
اخبار برگزیده
کد مطلب: 96935
ختم آيت الكرسي براي تمام مشكلات
تاریخ انتشار : 1393/12/17 11:56:20
نمایش : 87601
حاجت
اگر براي كسي كار مهمي پيش آمده باشد و بخواهد كه زود انجام شود و به صحرايي رود كه در آنجا كسي نباشد و خطي دور خود بكشد و رو به قبله با تواضع بنشيند و 70 بار آيه الكرسي را بخواند . بدون شك در آن روز حاجات او بر آورده شود . اين كار تجربه شده است و شكي در آن نيست.
رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند: هرگاه براي حاجتت از خانه ي خود بيرون آمدي آيه الكرسي را بخوان كه حاجتت به خواست خدا برآورده گردد.
امام علي (عليه السلام) فرمودند: هرگاه يكي از شما اراده حاجتي كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بيرون رود و در وقت بيرون رفتن آخر سوره آْ عمران ( آيه 190تا آخر) و آيه الكرسي و سوره قدر و حمد را بخواند ، زيرا كه در خواندن اين ها حوائج دنيا و آخرت برآورده مي شود.
در روايت آمده است هر كس آيت الكرسي را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد.
آيت الكرسي براي حفظ چشم
بعد از هر نماز دستان را روي چشم بگذاريد و بعد از خواندن آيت الكرسي بگوييد:"اللهم احفظ حدقتي بحق حدقتي علي بن ابيطالب(ع)"
نزول آيت الکرسي
رسول اكرم (ص) فرمود: چون خداي متعال خواست سوره ي حمد و آيه هاي شهدالله (18 و 19 آل عمران) و قل اللهم (26 - 27 آل عمران) و سوره توحيد و آيه الكرسي را به زمين نازل كند همگي به عرش الهي چنگ زدند در حالي كه بين آن ها و خداوند حجابي نبود.
سپس فرمودند : پروردگارا ما را به خانه پر گناه و به سوي كساني كه عصيان و گناه مي كنند مي فرستي ؛ در حالي كه ما پاك و مطهر هستيم.
سپس خداي متعال فرمود :" به عزت و جلال خودم سوگند ، هيچ كس شما را بعد از نماز نخواند مگر اين كه او را در مرتبه بالاي قدس جاي دهم كه از نعمت هاي آن استفاده كنند و در هر روز 70 بار به او با نظر رحكت خود بنگرم و در هر روز 70 حاجت او را برآورم هرچند كه بسيار گناه كرده باشد كه كمترين آن دعاها و حاجت ها و آمرزش گناهان باشد.
او را از هر دشمني پناه مي دهم و براي پيروزي بر هر دشمني ياريش مي دهم و مانعي به جز مرگ براي بهشت رفتن او نباشد.( يعني بعد از مرگ بلافاصله به بهشت مي رود)
آيت الکرسي
رسول اکرم (صلي الله عليه و آله وسلم ) فرمودند خطاب به حضرت علي (عليه السلام ) فرمودند: "يا علي ! اين آيه را به فرزندان و همسايگان و همگان بياموز چرا که اين آيه از تمام آيات نازل شده با عظمت تر است.
مردي به رسول خدا (صلي الله عليه و آله وسلم) عرض کرد: اي رسول خدا به من چيزي بياموز که خداوند به وسيله آن به من نفع و بهره اي دهد. حضرت فرمود: " آيت الکرسي را بخوان زيرا تو و خانه ات و خانه هاي پيرامون تو را نيز محافظت مي کند. هر کس يک بار آيت الکرسي را بخواند خداوند فرشته اي مي فرستد که او را حفظ مي کند واگر پنج بار بخواند خداوند مي فرمايد:"او را رها کنيد من خودم او را حفظ مي کنم". سپس خداوند او را از تمام موارد ضرر و خطر حفظ مي کند.
حضرت علي (عليه السلام ) مي فرمايند:"هر کسي پيش از طلوع آفتاب يازده بار هر کدام از سوره هاي توحيد و قدر و آيت الکرسي را بخواند خدا مال او را از خطرات حفظ مي کند.
در جايي آمده است: هر کسي آيت الکرسي را بنويسد و در مزرعه دفن کند از آفت و دزد حفظ مي شود و برکت زيادي خواهد داشت زيرا آيت الکرسي پنجاه کلمه است و در هر کلمه پنجاه برکت وجود دارد.
هر کس آيت الکرسي را در صبح و شام بخواند ، خداوند او ومال او را از دزد و آتش حفظ مي کند و همچنين او را از مار و عقرب گزيدگي و نيز از شر جن و انس و آزار تمام موذيها حفظ مي کند.
بعد از وضو
هر کس پس از اتمام آيت الکرسي را بعد از وضو بخواند خداوند ثواب چهل سال عبادت به او عطا مي کند و چهل درجه به درجاتش مي افزايد و چهل حورالعين را به او تزويج مي نمايد.
در هر حالت آيت الکرسي بخوانيد.
در روايات آمده است که انسان مي تواند آيت الکرسي را در دستشويي هم بخواند. عمر بن يزيد مي گويد: از حضرت امام صادق (عليه السلام ) درباره تسبيح خداوند و قرائت قرآن در دستشوئي سوال کردم. حضرت فرمودند:"جايز نيست در دستشوئي بيشتر از آيت الکرسي و حمد خداوند و آيه "الحمد لله رب العالمين " خوانده شود"
آية الكرسي قبل از خواب
حضرت علي (عليه السلام ) فرمودند: بر مسلمانان لازم است که شب را به پايان نبرد مگر آنکه آيت الکرسي را بخواند و اگر مي دانستيد که آيت الکرسي چيست و در آن چه مطالبي است هرگز آنرا رها نمي کرديد.
امام هادي (عليه السلام ) فرمودند: ما اهل بيت هنگام خواب اينها را رعايت مي کنيم 1- وضو داشتن 2- صورت را بر کف دست راست نهادن 3- تسبيحات حضرت زهرا 4- صورت را رو به قبله کردن 5- سوره حمد 6- آيت الکرسي 7- آيه هاي 17 و 18 آل عمران
آيه الکرسي و استجابت دعوات و آمرزش گناهان
حضرت امام صادق عليه السلام فرمود چون خداوند اين آيات را اراده نمودند تا بر زمين آيند ايشان بعرش چسبيدند و گفتند پروردگارا ما را بکجا فرود مي آوري بسوي خطاکاران و گنهکاران پس خداي عزوجل به آنها وحي نمود فرود آئيد بعزت و جلالم سوگند شما را کسي از آل محمد(صل الله عليه و آله و سلم) و شيعيان آنها در پس هر نماز فريضه نمي خواند مگر باو بچشم نهانم در هر روز 70 بار بنگرم براي او در هر نظر کردنم 70 حاجت او را استجابت نمايم و او را با گناهانش بپذيرم و آنها ام الکتابند،فاتحه الکتاب ؛ شهد الله (آيات 18 و 19 ال عمران)؛ آيه الکرسي ؛ قل اللهم(آيات 26 و 27 آل عمران)
در روايتي آمده است که حضرت نبي الله صل الله عليه و آله و سلم بر مولي علي عليه السلام فرمودند : يا علي بر تو باد بتلاوت آيه الکرسي در پس هر نماز نوشته شده چون که کسي بر ان محافظت و مداومت نمي کند مگر پيغمبر يا صديق يا شهيد
شمه اي از خواص آيت الکرسي
1 از حضرت رحمه للعالمين صل الله عليه و اله و سلم روايت شده است که ايشان فرمودند : آيه الکرسي را در هيچ سرايي نخوانند مگر اينکه شيطان 3 روز گرد آن سرا نگردد يا سي روز هيچ جادوئي چهل شبانه روز در آنجا راه نيابد.
يا علي اين آيه را بياموز و بفرزندان و همسايگانت بياموز که هيچ آيه اي از اين آيه عظيمتر بر من نازل نگرديده است .
مولي علي عليه السلام مي فرمايد حضرت رسول صل الله عليه و آله و سلم را ديدم بر اين چوب هاي منبر مي فرمود هر کس آيه الکرسي را دي پس هر نماز فريضه بخواند او را چيزي جز مرگ فاصله نباشد و جز صديق و عابد بر آن موظبت نکند 5487 و هر که آنرا وقت خواب بخواند خداي تعالي او را و خانه او را و چندين خانه همسايگاتن اور را در حجاب امنيت خويش قرار دهد و آنان در امان باشند.
ختم آية الکرسي بطريقه ده وقف
از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي در کتب معتبره از کتابهاي علما شيعه به نظر رسيده که در اين آيه شريفه ده وقف است
که هر کسي در وقت خواندن آن ده وقف را بجا بياورد و سپس دعا کند دعاي او مستجاب است
و قاعده به اين نحو است. ابتدا از انگشت کوچک دست راست شروع کرده و بهر وقف يک انگشت را گره کند و به انگشت ابهام دست چپ ختم کنيد
بين دو عين { يَشْفَعُ (ذکر حاجت) عِنْدَهُ } هر حاجت خيري که بخواهد از خداوند متعال طلب کند
و در ميان دو ميم { يَعْلَمُ (ذکر حاجت) مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ } آنچه که در مقوله دفع شر باشد طلب کند
و چون ده وقف تمام شود سه مرتبه سوره الم نشرح و سه مرتبه سوره قل هو الله احد را خوانده و سه بار صلوات بفرستيد
سر به سوي آسمان کرده و ده بار سوره حمد را بخوانيد به اين روش که بعد از اتمام هر حمد يک انگشت گره کرده را بگشائيد ابتدا از انگشت ابهام دست چپ شروع کرده و به انگشت کوچک دست راست که ابتداي گره کردن او بوده است (عکس گره کردن انگشتان بايد عمل کنيد ) بعد از فتح تمام انگشتان به آسمان نظر کرده و بدميد و حاجت خود را از خالق خود طلب کنيد به اجابت نزديک است ( انشالله )
در بعضي از کتابها طريقه عمل را چهل روز ذکر کرده اند و به جهت قضاء حاجات تخلف ندارد و مواضع ده وقف از اين قرار است
1 - اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُو
2-الْحَيُّ الْقَيُّومُ
3 - لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ
4 - لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ
5 - مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ
6 - يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ
7 - وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء
8 - وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ
9 - وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا
10 - وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ
کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي ( صفحه 156)
ختمي مجرب از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي
ختمي مجرب از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي جهت دوستداران طريق هدايت بعضي از علماء شيعه و پاره اي از بزرگان ديني فرموده اند که از جمله ختم هاي معتبر و مجرب ختم آيت الکرسي است به عدد لفظ کرسي 290 مرتبه و اکابر و بزرگان شرط کرده اند که بايد از (( هو العلي العظيم )) تجاوز نشود و اگر احيانا از روي سهو تجاوز شود آيه را از سرگيرند ( ختم را از ابتدا شروع کنند)
و هم چنين گفته اند اگر کسي به عدد نام خود بخواند ابواب فتوحات بر روي او گشوده شود و سعادت به او روي مي آورد و فقر و فاقه از او دور مي شود
و اگر از براي تحبيب شرعي بر عدد اسم طالب و مطلوب خوانده شود اثري عجيب مشاهده مي شود و در غير از اين خواص بسيار و منافع بي شمار دارد( صفحه 134)ر
به اين نکته نيز توجه داشته باشيد اسمي بايد محاسبه گردد که توسط پدر و مادر علي الخصوص مادر صدا زده مي شود نه آنچه که در شناسنامه است و يا توسط دوستان و آشنايان بکار برده مي شود
چند ختم از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي
از براي توسعه رزق در امر معاش و غني و توانگري در سحرگاه يعني در نزديکي صبح دو رکعت نماز بجاي آورد در رکعت اول بعد از حمد 17 مرتبه سوره کافرون و در رکعت دوم بعد از حمد 17 مرتبه سوره توحيد و در رکوع هر يک از اين دو رکعت 17 مرتبه ذکر سبحان ربي العظيم و بحمده و در هر يک از سجدتين دو رکعت 17 مرتبه سبحان ربي الاعلي و بحمده بگويد و بعد از فراغ از نماز 17 مرتبه آيت الکرسي بخواند که مجرب است و گفته اند اين عمل از گنج هاي مخفي پروردگار است که بدست نااهل نبايد داد و خواندن سوره طه نزد طلوع فجر کمترين اثر او اين است که روزي تازه به خواننده ميرسد و نرمي دلها براي او حاصل مي شود ( صفحه 137)چ
چند ختم از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي
جهت اطلاع دوستان چند ختم از کتاب آيت الکرسي طلسم عظيم القدر حاج نصر بروجردي را در چند قسمت قرار ميدهم
1) حضرت رسول ( صلي الله عليه و آله وسلم ) فرمودند : زماني که مومن آيت الکرسي را بخواند و ثواب آنرا به براي اهل قبرستاني قرار دهد خداوند تبارک و تعالي از هر حرف آن ملکي را قرار مي دهد که تا روز قيامت براي او تسبيح کند (صفحه 105) 2)حضرت علي ( عليه السلام ) فرمودند : هر وقت يکي از شماها در هنگام نوشتن حاجتش آيت الکرسي و آخر سوره بني اسرائيل را بخواند حاجتش بر آورده مي شود
3) امام صادق ( عليه السلام ) به بعضي از يارانش فرمود : آيا شما را به اسم اعظم خداوند آگاه نگردانم ؟ گفت : بلي فرمودند : سوره حمد و توحيد و آيت الکرسي و قدر را بخوان و سپس رو به قبله کن و هر چه دوست داشتي دعا کن
4) ابي خديجه گويد : در خانه امام صادق ( عليه السلام ) آيت الکرسي را نوشته ديدم که در گوشه خانه اش بود و نيز در قبله محل عبادتش آيت الکرسي را نوشته ديدم
5) براي اداي قرض و وسعت رزق و توانگري در روز جمعه يا 5 شنبه روزه بگيرد و دو رکعت نماز بخواند و پيش از نماز صد بار صلوات بفرستد و به هر نيت که دارد شروع به نماز نمايد و در هر رکعت بعد از فاتحه يازده بار آيت الکرسي و 25 بار سوره توحيد و بعد از نماز 41 هزار بار بگويد ( يا وهاب ) و کوشش کند که از اول نماز تا اتمام ختم سخن نگويد و بعد از فراغ حاجت خود را بطلبد که البته مستجاب شود انشاءالله تعالي ( صفحه 107)ب
6)جهت بقاي اولاد و سلامتي خود از بليات 40 بار آيت الکرسي را تا (( العلي العظيم )) بخواند و بنويسد و بر کودک و يا خود بندد سالم ماند انشاء الله ( صفحه 164)ب
7)پيامبر اسلام ( صلي الله عليه و آله وسلم ) فرمودند : هرکسي آيت الکرسي را بعد از هر نماز بخواند خداوند خودش عهده دار گرفتن جان بنده مي شود و همانند کسي است که همراه انبياء و در رکاب آنها و در راه خدا جهاد کرده و بشهادت رسيده باشد ( صفحه 67)چ
8) امام محمد باقر ( عليه السلام ) هرکس آيت الکرسي را قرائت کند در حاليکه در سجده باشد هيچ موقع وارد جهنم نمي شود ( صفحه 73)چ
9) پيامبر اسلام ( صلي الله عليه و آله وسلم ) فرمودند : هرکس آيت الکرسي در حين خواب بخواند خداوند همسايگان و خانه هاي اصراف او را در امنيت خويش قرار مي دهد( صفحه 74)ر
10) از اميرالمومنين ( عليه السلام ) روايت شده است هرکه را مهمي پيش آيد که در آن عاجز باشد بايد غسل کند به نيت آن مهم و آيت الکرسي را بخواند به طريق ده وقف و در ميان (( يشفع عنده )) آن مهم را بخاطر گذراند انشاءالله تعالي آن مهم بموجب دلخواه او بر آيد و هر دعايي که کند در آن وقت مستجاب شود ( صفحه 134)ر
امان نامه الهي :
امام كاظم (ع) فرمود: از بعضي پدران بزرگوارم شنيدم كه كسي داشت سوره حمد را مي خواند پس حضرت فرمود: هم شكر خدا را به جاي آورد و هم به پاداش رسيد. بعد حضرت شنيد كه سوره توحيد مي خواند فرمود: ايمان آورد و ايمني به دست آورد و سپس شنيد كه سوره قدر مي خواند فرمود: راست گفت و آمرزيده شد و بعد شنيد كه آيت الكرسي مي خواند فرمود: خداوند خالق امان نامه برايش فرو فرستاد.
 
 
 
هفت چشمه
| |
1393/12/18 10:58:15
108
108
مطالب بسیار آموزنده و ارزنده ای بوده بسیار سپاسگذاریم...............
ارسال کننده
ایمیل
متن